Dodatkowa gotówka zapewne przydałaby się w każdej sytuacji. Mając do wyboru pożyczkę z wysokim oprocentowaniem a kredytem gotówkowym niekiedy możemy dość do wniosku, że każda z opcji nie koniecznie jest dla nas wygodna. A może kredyt konsolidacyjny będzie rozwiązaniem na miarę naszej sytuacji. Zazębiające się dotychczasowe zadłużenia z niższa rata miesięczną to sposób na zwolnienie się z ciążącej odpowiedzialności a tym samym zdobycie możliwości dodatkowych środków pieniężnach.
Kiedy opłaca się zaciągać kredyt konsolidacyjny.
Opłacalność takie operacji jest uwarunkowana kilkoma czynnikami. Kiedy koszt przed terminowanych spłat jest niższy to rozwiązanie konsolidacyjne może przynieść wiele korzyści. Warto zatem brać pod uwagę ofertę banku, który może zaoferować jak najbardziej korzystniejsze warunki. Oczywiście w obecnej sytuacji gospodarczej decyzja podjęcia się kredytu konsolidacyjnego nie jest łatwa, ale jeżeli z miesiąca na miesiąc jest nam ciężko zachować ciągłość to takie rozwiązanie może być jedynym. To co może nas skłonić do rozważenia takich działań to pozytywna opinia na jaką możemy liczyć w Biurze Informacji o kredytobiorcach. Podjęcie się kredytu konsolidacyjnego niekiedy może nas uchronić od zniszczenie swojej dotychczasowej historii.
Jakie produkty bankowe można konsolidować?
Z usługi jakim jest kredyt konsolidacyjny możemy skorzystać w różnych okolicznościach. Połączeniu nie podlegają jedynie kredyty gotówkowe, ale także kredyty samochodowe, hipoteczne, drobne pożyczki jak również limity na kartach kredytowych. W zależności od nastawienia banku możemy skorzystać z szerokiego wachlarza możliwości. Skoro tak to warto poważnie zastanowić się nad osobistym budżetem i rozważyć taka celowość działania. Może się okazać, że nie tylko jesteśmy w stanie sobie ułatwić miesięczne gospodarowanie środkami, ale również możemy sporo zaoszczędzić. Czas i energie która będzie różnica będziemy mogli poświęcić na inne projekty naszego życia nieikonicznie na pilnowanie spłatę zobowiązań.
W tym miejscu warto również wspomnieć, że nie istnieje górna granica konsolidacji. Do połączenia możemy wystosować wiele kredytów. To co bierze pod uwagę bank to DIT, czyli stosunek naszego zobowiązania ogólnie do naszych miesięcznych dochodów. W naszym kraju dopuszcza się 50% lub 65% w przypadku kredytobiorców osiągających dochód powyżej średniej krajowej. Obecnie jest to kwota 5489 zł. Banki są otwarte na wiele propozycji a co ważne są przygotowane na sytuacje w których mogą zaoferować pomoc w zakresie merytorycznym.