Lokata walutowa czy w złotych

- Posted in Uncategorized by

Decydując się na założenie lokaty bankowej, trzeba zastanowić się nad wieloma kwestiami. Chodzi generalnie o to, by wygenerować z tego tytułu jak największy zysk. W rachubę wchodzą tutaj zatem takie aspekty jak kwota depozytu, czas jego trwania czy oprocentowanie. Niemałe znaczenie w tym kontekście ma również to w jakiej walucie lokata została założona. W tym zakresie są do wyboru dwie opcje, a mianowicie lokaty w złotówkach oraz lokaty walutowe. Która z nich jest lepsza? Nie da się niestety w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na tak postawione pytanie – ostateczny wybór należy do inwestora, to on musi rozważyć wszelakie „za” i „przeciw” tych rozwiązań. Wiele w tym momencie zależy również od tego czy ktoś nie boi się ryzyka, czy też woli raczej go unikać. Tak się bowiem składa, że jakiekolwiek inwestycje w walutach obcych – w tym także lokaty bankowe – wiążą się z ryzykiem wynikającym z wahań kursów walut. Co to oznacza w praktyce? Dokładnie tyle, że na lokacie walutowej można co prawda nieźle zarobić, ale można też i sporo stracić, jeśli kurs okaże się niekorzystny – a na dłuższą metę nie da się przewidzieć jak będzie się on kształtował, blog Kraina Finansów pomaga znaleźć kolejne zalety tego rozwiązania.

Stabilność lub ryzyko

Z kolei lokaty w złotówkach są bardziej stabilne, albowiem w tym przypadku nie występuje ryzyko wahań kursowych. Zysk można określić w momencie zawierania umowy z bankiem – oprocentowanie jest stałe, więc z góry wiadomo na jaką dokładnie kwotę się ono przełoży. Większość osób umieszcza pieniądze na lokatach konkretnym celu – np. by nadpłacić kredyt w banku, zgromadzić środki na generalny remont domu czy na wyjazd zagraniczny. Jest więc całkowicie zrozumiałe, że w takich okolicznościach nikt nie chce podejmować zbędnego ryzyka, dlatego wybiera rozwiązania, które zapewnią mu pewien komfort. Lokaty walutowe to z kolei propozycja dla odważniejszych osób, które są w stanie zaryzykować, gdy prognozowany jest wzrost kursu jakiejś waluty. Z reguły są to osoby żywo zainteresowane rynkiem kapitałowym i posiadające na jego temat dość dużą wiedzę. Wszystko zatem zależy od indywidualnego podejścia do tego tematu. Porównując oferty w zakresie lokat walutowych i w złotówkach trzeba mieć na uwadze nie tylko wysokość oprocentowania, ale również i opisane powyżej aspekty dotyczące wahań kursowych. To bardzo ważny czynnik determinujący podjęcie decyzji.

Rodzaje oprocentowania lokat

- Posted in Uncategorized by

Jak się okazuje oprocentowanie lokat nie jest wcale jednoznaczną kwestią, jak mogłoby się do wydawać. W branży finansowej czy też bankowej funkcjonuje kilka terminów związanych z oprocentowaniem, a także wiele haczyków i uproszczeń które są bardzo często przez nas nie zrozumiałe bądź też nieprawidłowo interpretowane. Oprocentowanie lokat związane jest z wysokością stóp procentowych banku centralnego.

Oprocentowanie stale i zmienne Jak się okazuje jednym z podstawowych kryteriów którymi kierujemy się wybierając lokatę jest oczywiście jej oprocentowanie. Banki zaproponują nam dwie możliwości. Pierwsza z nich to lokata o stałym oprocentowaniu. Takie rozwiązanie może być polecone każdemu klientowi banku. Druga możliwość to depozyt charakteryzujący się zmienną stopą procentową to rozwiązanie skierowane jest raczej dla osób które lepiej orientują się na rynku finansowym.

Oprocentowanie stałe Oprocentowanie stałe oznacza nic innego jak to, że oprocentowanie środków na rachunku bankowym nie zmieni się w okresie, na jaki została zawarta umowa z bankiem. W efekcie oznacza to, że klient jeszcze przed skorzystaniem z oferty depozytowej może co do grosza wyliczyć, ile odsetek zyska dzięki skorzystaniu z takiej lokaty. Lokaty ze stałym oprocentowaniem są jednym z nielicznych instrumentów finansowych, które pozwalają klientowi uzyskać pewny zysk, bez ponoszenia ryzyka. Oprocentowanie stałe będzie korzystnym wyborem, w sytuacji gdy przewidujemy, że stopy procentowe NBP spadną w najbliższej przyszłości lub gdy nie mamy pewności jak będą się one zachowywały w najbliższym czasie.

Oprocentowanie zmienne Takie rozwiązanie jak sama nazwa wskazuje świadczy o tym, że bank może zmienić oprocentowanie depozytu w trakcie trwania umowy. Sytuacja taka dotyczy przede wszystkim kont oszczędnościowych a także lokat ze zmiennym oprocentowaniem. Rozwiązanie to będzie dla nas korzystne jeżeli przewidujemy że w najbliższym czasie stopy procentowe NBP zostaną podwyższone. Oprocentowanie lokat może zostać zmienione z kilku powodów, a mianowicie zmiany stóp procentowych NBP, zmiany stopy oprocentowania lokat na rynku międzybankowym, zmiany poziomu rentowności bonów skarbowych, a także zmiany poziomu kształtowania się rezerw obowiązkowych, czy też zmiany składki płaconej przez bank na Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Najlepsze lokaty w Alior Banku.

- Posted in Uncategorized by

Lokata dla nowych klientów i lokata na nowe środki.

Pierwszą z propozycji jakie przygotował Alior Bank jest lokata dla nowych klientów. Jak sama nazwa wskazuje mogą z niej skorzystać, tylko nowi klienci, którzy na dzień otwarcia rachunku lokaty nie mieli w banku żadnej kartoteki klienta. Jest to lokata na okres 186 dni na jaką można wpłacić o 1 000 złotych do maksymalnie 200 000 złotych. Oprocentowanie wynosi tutaj 2,5% w sakli roku. Depozyt można założyć przez internet, ale podczas otwierania konta osobistego. Ta sama lokata dostępna jest również w wersji na okres 90 dni. Warunki są dokładnie takie same jak w przypadku lokaty na 186 dni. Lokata na nowe środki to kolejna propozycja jaką przygotował Alior Bank dla swoich wszystkich klientów. Mogą z niej skorzystać zarówno obecni klienci, jak i ci którzy dopiero zaczynają przygodę z tym bankiem. Na lokacie można ulokować środki pieniężne w wysokości od 1 tysiąca złotych do maksymalnie 200 tysięcy złotych. Jest to lokata zakładana na okres 92 dni bez konieczności zakładania konta osobistego. Klienci mają możliwość otwarcia depozytu przez internet. Jest to lokata przeznaczona dla środków stanowiących nadwyżkę na dzień 11 czerwca ubiegłego roku. Każda z tych dwóch lokat jest obecnie ciekawą propozycją z jakiej warto skorzystać. W ofercie Alior Banku te dwie oferty uważane są za najlepsze. Kolejne z lokat bankowych na jakie zwrócimy uwagę w tym artykule nie są bardzo opłacalne, a ich podstawowym zadaniem tak naprawdę nie jest danie nam zysku, a ochrona naszych oszczędności przed wpływem inflacji.

Lokata standardowa w Alior Banku.

Alior Bank ma w swojej ofercie również lokatę standardową. Jeżeli zdecydujemy się założyć lokatę na okres trzech miesięcy bank zaoferuje nam niewielkie oprocentowanie w wysokości 0,7% w skali roku. Od kwoty 10 000 złotych, po kwartale zarobimy jedynie 13,98 złotych. Ten depozyt można założyć mając minimum 1 000 złotych. Bank nie określił jaka może być maksymalna kwota jaka znajdzie się na lokacie. Z tej propozycji mogą skorzystać wszyscy klienci banku i to bez konieczności zakładania rachunku oszczędnościowo- rozliczeniowego. Oprocentowanie jest stałe z kapitalizacją odsetek na koniec okresu. Zerwanie depozytu przed czasem to utrata wszystkich odsetek jakie udało się wypracować. Nasz wkład jaki wniesiemy na lokatę objęty jest gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Lokatę standardową można założyć również na okres jednego miesiąca. W takim przypadku oprocentowanie nominalne jakie zaoferuje nam bank będzie jeszcze niższe i równe zaledwie 0,25% w skali roku. Od naszych 10 000 złotych po miesiącu wypracujemy odsetki w wysokości zaledwie 1,66 złotych. Tutaj również konto w banku nie będzie nam potrzebne, a samą lokatę założymy online lub w oddziale banku.

Lokata internetowa online.

Bank ma w swojej ofercie bardzo ciekawą propozycję lokaty internetowej online, jaką możemy założyć na okres dziesięciu dni. Oprocentowanie będzie tutaj wynosiło 0,40% w skali roku. Od naszej kwoty 10 000 złotych wypracujemy zysk w wysokości 0,88 złotych. kwota minimalna na tej lokacie to 1 000 złotych. Bank przygotował tą ofertę zarówno dla nowych jak i obecnych klientów, którzy mogą założyć depozyt online. Warunkiem skorzystania z oferty jest założenie w banku konta. Odsetki kapitalizowane są na koniec, a zerwanie lokaty przed jej końcem skutkuje ich całkowitą utratą. Zarobek jest na tyle mały, że jak zerwiemy lokatę przed czasem nie będzie jakiegoś wielkiego żalu. Tak naprawdę ta lokata ochroni jedynie nasze oszczędności przed inflacją.

Kredyt gotówkowy – na dowolny cel

- Posted in Uncategorized by

Bez względu na to ile zarabiamy, zawsze może się okazać że brakuje nam środków na zaplanowane właśnie wydatki . Niestety pożyczanie pieniędzy od rodziny czy znajomych jest już raczej nie możliwe, ponieważ każdy boi się pożyczać pieniądze nawet kiedy jest na to sporządzona umowa. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest udanie się do banku w celu uruchomienia kredytu gotówkowego który jest dostępny w większości polskich banków oraz innych instytucji pożyczających pieniądze Jak się okazuje z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej osób i staje się on coraz bardziej popularny. A co najważniejsze nie musimy wypełniać nadmiernej liczby formalności i kredyt przyznawany jest stosunkowo szybko.

enter image description here

Co to jest kredyt gotówkowy? Kredyt gotówkowy jest kredytem który możemy zaciągnąć w każdej chwili i co więcej na dowolny cel. W umowie między bankiem a kredytobiorcą określany jest dokładny termin spłaty oraz liczba rat. Jednak maksymalna wysokość kredytu jest uzależniona przede wszystkim od wysokości naszych dochodów. Największą zaletą tego kredytu jest zdecydowana szybkość jego udzielania oraz mała ilość formalności jaką musimy wypełnić przy kredycie gotówkowym. Te cechy spowodowały że kredyt gotówkowy stał się bardzo dogodnym rodzajem pożyczki przede wszystkim w sytuacjach nagłych, które z pewnością bardzo często się pojawiają.

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy Decydując się na jakikolwiek kredyt pierwszym krokiem powinno by zapoznanie się z różnymi ofertami w różnych bankach oraz ich zestawienie szczególnie pod kątem wielkości RRSO czyli tak zwanej rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Wskaźnik ten jest niezwykle ważny gdyż uwzględnia wszystkie koszty jakie mogą być związane z zaciągniętym przez nas kredytem. Takie zestawienie ofert z pewnością umożliwi nam miarodajne porównanie ofert kredytów z różnych banków i innych instytucji. Poza rocznym oprocentowaniem pod uwagę będą brane również koszty dodatkowych ubezpieczeń a także opłat za przyznanie kredytu. Warto zrobić takie porównanie aby dowiedzieć się który kredyt będzie miał obecnie najkorzystniejsze RRSO.

Decydując się ostatecznie na kredyt gotówkowy musimy zdecydować się na to czy chcemy spłacać kredyt w ratach równych bądź też w ratach malejących. Ta kwestia niewątpliwie będzie miała wpływ na całkowity oraz ostateczny koszt kredytu gotówkowego. Jeżeli jednak w dalszym ciągu nie będziemy wiedzieli z której oferty skorzystać warto będzie skorzystać z symulacji rat kredytu w opcji rat równych bądź też rat malejących.

Innym krokiem będzie sprawdzenie czy bank będzie od nas wymagał uruchomienia dodatkowych produktów finansowych które będą generowały koszty takie jak konto bankowe bądź też karta. Pamiętajmy również o tym żeby bardzo dokładnie zapoznać się z treścią umowy jaką przygotował dla nas bank. Nie obawiajmy się również poprosić o wyjaśnienie kwestii które są dla nas niezrozumiałe, a mogą być bardzo istotne.

Najbardziej opłacalne lokaty krótkoterminowe.

- Posted in Uncategorized by

Najlepsze lokaty krótkoterminowe.

Przegląd najbardziej opłacalnych lokat krótkoterminowych zaczniemy od lokaty Welcome online jaką oferuje Lion's Bank. Jest to lokata z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 2,15% w skali roku jaką można założyć na okres jednego miesiąca. Do uruchomienia lokaty potrzebna jest dosyć spora kwota, bo aż 100 000 złotych. Osoby o mniejszych oszczędnościach niestety nie będą w stanie sprostać tak wysokiej kwocie minimalnej. Co do kwoty maksymalnej na lokacie wynosi ona 350 000 złotych. Z oferty mogą skorzystać nowi klienci Bankowości internetowej Lion's Banku oraz Idea Banku. Jako, że jest to propozycja dla nowych klientów można z niej skorzystać tylko raz. Środki jakie wpłacimy na tą lokatę są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, co sprawia że nawet w przypadku upadłości banku nie utracimy naszych pieniędzy i odsetek jakie udało się od nich uzbierać. Lokatę można założyć przez internet. Lokata Miracle Plus to propozycja depozytu w Lion's Banku. Oprocentowanie wynosi tutaj 1,5% w skali roku. Jest to lokata dwumiesięczna na jaką można wpłacić od 100 tysięcy złotych w gorę. Jak widać kwota minimalna na tej lokacie jest dosyć wysoka i nie każdy może sobie pozwolić na skorzystanie z oferty.

Lokaty Idea banku.

Lokata DO KOŃCA MIESIĄCA to propozycja jaką Idea Bank kieruje do najbardziej wymagających klientów, którzy posiadają w banku konto indywidualne. Takie konto jest w pełni bezpłatna dlatego warto jest je założyć. Oprocentowanie nominalne na tej lokacie wynosi 2,15%. Trzeba jednak się spieszyć, gdyż jest to lokata z jakiej skorzystamy tylko do 31.01.2018 roku. Można na nią wpłacić od 500 złotych do okrągłego miliona złotych. Okres trwania lokaty to ilość dni do końca stycznia od dnia, kiedy tą lokatę założyliśmy. Idea Bank jest bankiem jaki ma w swojej ofercie wiele propozycji depozytów krótkoterminowych. Kolejnym z nich jest Lokata Cloud z oprocentowaniem lokaty wynoszącym 2,09% w skali roku. Jest to lokata miesięczna na jaką można wpłacić kwoty do 1 miliona złotych. Oprocentowanie nominalne lokaty wynosi 2,3% w skali roku. Na takie oprocentowanie mogą liczyć ci klienci, którzy na swoim koncie przez cały czas trwania lokaty utrzymają minimum 10% kwoty jaka na tą lokatę została przez nich wpłacona. Lokata została stworzona dla posiadaczy Konta Idealnego w Idea Banku. W przypadku tej lokaty mamy możliwość założenia lokaty Cloud 5D na okres pięciu dni. Wówczas będzie ona miała oprocentowanie efektywne w wysokości 1,86%, a oprocentowanie nominalne lokaty będzie równe 2,05% w skali roku. W Idea Banku dostępna jest bardzo ciekawa lokata na okres ośmiu dni. Jest to lokata Short Plus z oprocentowaniem wynoszącym 1,75% w skali roku. Na osiem dni można wpłacić na tą lokatę kwoty od 500 złotych do 1 miliona złotych. Jest to oferta z jakiej mogą skorzystać tylko i wyłącznie posiadacze konta idealnego w Idea Cloud. Depozyt ten można również założyć na krótszy okres wynoszący trzy dni lub siedem dni z oprocentowaniem 1,6%. Zakładając lokatę na okres 10, 14 lub 21 dni oprocentowanie będzie równe 1,5% w skali roku. Można również zrezygnować z plusa, ale wówczas oprocentowanie będzie niższe o 0,3 proga procentowego. Lokata NR1 PLUS to kolejna z propozycji Idea Banku. Tutaj możemy liczyć na oprocentowanie w wysokości 1,65% w skali roku. Lokatę możemy założyć na okres dwóch miesięcy i wpłacić na nią od 500 złotych do 1 000 000 złotych. Z oferty mogą skorzystać jedynie osoby posiadające w Idea Banku Konto Idealne. Zakładając lokatę bez plusa jej oprocentowanie spadnie do 1,45% w skali roku, polecam sprawdzić oferty na http://www.moja-skarbonka.pl.