Lokaty łączone z produktami bankowymi o innych przeznaczeniach

- Posted in Uncategorized by

Oferta banków jest zróżnicowana pod względem ofert, tak by każdy klient poczuł się usatysfakcjonowany ich propozycjami. Jak wiadomo niezwykle popularną ofertą banków, są lokaty bankowe. Jednak poza tymi standardowymi ofertami, są tez takie, które pozwalają na dużo większe zarobki, niż w tradycyjnym wydaniu, tyle że mają one większe ryzyko. Do takich produktów finansowych banków, można przede wszystkim zaliczyć lokatę inwestycyjną i lokatę łączoną z funduszem. To nowoczesne propozycje banków, które dopiero zdobywają popularność. Jednak można mniemać że za kilka lat, będą one wiodły prym, wśród wszystkich lokat bankowych.

Lokata łączona z funduszem, to nic innego jak połączenie funduszu inwestycyjnego z lokatą bankową. Można w ten sposób uzyskać znaczne zyski, wyższe niż na samej lokacie. Daje ona średnie poczucie bezpieczeństwa, ponieważ część pieniędzy jest lokowana na subfundusz, a część jest inwestowana. Ta część pieniędzy, która znajdzie się na subfunduszu, jest bezpieczna i kapitał tej kwoty, jest nie do ruszenia. Jeśli zaś chodzi o sumę, która ma być inwestowana, trzeba się liczyć z ryzykiem, że można stracić z niej cały kapitał i odsetki które się zdążyło zarobić. Jest to więc ryzykowna opcja, ale przez to że daje ona możliwość też sporego zysku, to wiele osób się na to decyduje i w ten sposób lokuje swoje oszczędności. To oferta skierowana do ryzykantów, lubiących dreszczyk emocji i adrenalinę. Nigdy nie są to osoby, które inwestują swoje ostatnie oszczędności, tylko takie, które mają aktualnie na zbyciu konkretną kwotę pieniędzy i nie chcą by leżała ona bezczynnie.

Lokata o charakterze inwestycyjnym, jest bezpieczniejszą formą od swojej poprzedniczki. Jej kapitał jest nie do ruszenia, mimo że naliczone odsetki można stracić. W najgorszym wypadku można wynieść z lokaty tyle, ile się w nią włożyło. Ta lokata jest nowoczesną propozycją i ciągle jeszcze nie jest tak popularna jak inne produkty tego typu. Oprocentowanie na tej lokacie jest uzależnione od zachowania się aktywów bazowych, na których oparta jest lokata. Pieniądze na takiej lokacie są inwestowane na rynku giełdowym, towarowym a nawet na rynku walutowym. Jak więc widać wybór jest dosyć niejednorodny.