Kredyty gotówkowe – co to jest ?

Co to jest kredyt gotówkowy ? Jak sama nazwa wskazuje, kredyty gotówkowe to pożyczki, które klient otrzymuje w formie gotówki. Dobrym przykładem kredytu gotówkowego może być kredyt studencki oraz kredyt lombardowy. Oczywiście kredyty gotówkowe oferują również zwykłe banki oraz tak zwane parabanki. Dzięki takiej pożyczce możemy dostać kredyt w formie gotówki na dowolny cel, kredytomania.eu pomoże Ci wybrać najlepsze oferty. Jest to bardzo wygodne szczególnie, jeżeli za pożyczone pieniądze chcemy przede wszystkim podnieść standard naszego życia (w danym momencie). Stanowi to bardzo wygodną opcję szczególnie dla młodych ludzi, którzy zazwyczaj nie posiadają żadnych zapasów pieniężnych.

Kredyty gotówkowe – ile można dostać ?

Ile można dostać kredytu gotówkowego ? To zależy od naszych dochodów oraz samej instytucji, która taką pożyczkę oferuje. Duże banki oferują nawet 60 000 zł od reki dla osób z odpowiednim dochodem. Mniejsze banki oferują przykładowo 20 000 zł bez zbędnych formalności. Parabanki, z racji ograniczonych możliwości finansowych często oferują kwoty w przedziale od 5000 zł do 10 000 zł. Jeżeli posiadamy konto w polskim banku, zawsze możemy zapytać konsultanta o tego typu pożyczkę. Dzięki niej możemy przykładowo zrobić remont mieszkania, kupić nowy komputer lub masę markowych ubrań. Powyższe instrumenty finansowe charakteryzują się tym, że całość pieniędzy możemy przeznaczyć na dowolny cel. Jest to dział tak zwanych kredytów konsumpcyjnych. W całości przeznaczamy je na potrzeby, które nie są nam potrzebne do życia, jednak po ich zaspokojeniu czujemy się o wiele lepiej.

Kredyty gotówkowe – Jakie jest oprocentowanie pożyczek ?

Kredyty gotówkowe oferuje większość polskich banków oraz parabanków. Dzięki temu mamy bardzo szeroką ofertę i każda osoba znajdzie coś idealnego dla siebie. Jakie jest oprocentowanie takich pożyczek ? W dużych bankach kredyt gotówkowy jest zazwyczaj oprocentowany w granicach 10%. parabanki to już wyższe stawki RRSO – czasem nawet 360%. Zasada jest jedna – im mniej formalności i niższa kwota dochodu – tym większe oprocentowanie. Niestety parabanki zabezpieczają się w ten sposób przed stratami spowodowanymi, brakiem spłaty rat przez klientów. Najkorzystniej jest brać kredyt we własnym banku, ponieważ raty są ściągane z naszego konta automatycznie. Wystarczy mieć odpowiednią ilość pieniędzy na koncie. Oczywiście w przypadku niektórych banów oraz parabanków, możemy spłacać raty kredytów w gotówce. W takim przypadku często przyjeżdża do nas pracownik banku. Nie musimy nigdzie jeździć.

Kredyty gotówkowe – podsumowanie

Kredyty gotówkowe stanowią bardzo wygodną opcję dla wszystkich osób, które posiadają potrzeby, które przewyższają ich możliwości finansowe. Dzięki nim nie musimy czekać i żmudnie odkładać na remont mieszkania, nowy telewizor albo komputer. Kredyty takie są stosunkowo tanie, dlatego polecamy taką opcję każdej osobie, która w danym momencie potrzebuje pieniędzy.