Najlepsze lokaty w Alior Banku.

Lokata dla nowych klientów i lokata na nowe środki.

Pierwszą z propozycji jakie przygotował Alior Bank jest lokata dla nowych klientów. Jak sama nazwa wskazuje mogą z niej skorzystać, tylko nowi klienci, którzy na dzień otwarcia rachunku lokaty nie mieli w banku żadnej kartoteki klienta. Jest to lokata na okres 186 dni na jaką można wpłacić o 1 000 złotych do maksymalnie 200 000 złotych. Oprocentowanie wynosi tutaj 2,5% w sakli roku. Depozyt można założyć przez internet, ale podczas otwierania konta osobistego. Ta sama lokata dostępna jest również w wersji na okres 90 dni. Warunki są dokładnie takie same jak w przypadku lokaty na 186 dni. Lokata na nowe środki to kolejna propozycja jaką przygotował Alior Bank dla swoich wszystkich klientów. Mogą z niej skorzystać zarówno obecni klienci, jak i ci którzy dopiero zaczynają przygodę z tym bankiem. Na lokacie można ulokować środki pieniężne w wysokości od 1 tysiąca złotych do maksymalnie 200 tysięcy złotych. Jest to lokata zakładana na okres 92 dni bez konieczności zakładania konta osobistego. Klienci mają możliwość otwarcia depozytu przez internet. Jest to lokata przeznaczona dla środków stanowiących nadwyżkę na dzień 11 czerwca ubiegłego roku. Każda z tych dwóch lokat jest obecnie ciekawą propozycją z jakiej warto skorzystać. W ofercie Alior Banku te dwie oferty uważane są za najlepsze. Kolejne z lokat bankowych na jakie zwrócimy uwagę w tym artykule nie są bardzo opłacalne, a ich podstawowym zadaniem tak naprawdę nie jest danie nam zysku, a ochrona naszych oszczędności przed wpływem inflacji.

Lokata standardowa w Alior Banku.

Alior Bank ma w swojej ofercie również lokatę standardową. Jeżeli zdecydujemy się założyć lokatę na okres trzech miesięcy bank zaoferuje nam niewielkie oprocentowanie w wysokości 0,7% w skali roku. Od kwoty 10 000 złotych, po kwartale zarobimy jedynie 13,98 złotych. Ten depozyt można założyć mając minimum 1 000 złotych. Bank nie określił jaka może być maksymalna kwota jaka znajdzie się na lokacie. Z tej propozycji mogą skorzystać wszyscy klienci banku i to bez konieczności zakładania rachunku oszczędnościowo- rozliczeniowego. Oprocentowanie jest stałe z kapitalizacją odsetek na koniec okresu. Zerwanie depozytu przed czasem to utrata wszystkich odsetek jakie udało się wypracować. Nasz wkład jaki wniesiemy na lokatę objęty jest gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Lokatę standardową można założyć również na okres jednego miesiąca. W takim przypadku oprocentowanie nominalne jakie zaoferuje nam bank będzie jeszcze niższe i równe zaledwie 0,25% w skali roku. Od naszych 10 000 złotych po miesiącu wypracujemy odsetki w wysokości zaledwie 1,66 złotych. Tutaj również konto w banku nie będzie nam potrzebne, a samą lokatę założymy online lub w oddziale banku.

Lokata internetowa online.

Bank ma w swojej ofercie bardzo ciekawą propozycję lokaty internetowej online, jaką możemy założyć na okres dziesięciu dni. Oprocentowanie będzie tutaj wynosiło 0,40% w skali roku. Od naszej kwoty 10 000 złotych wypracujemy zysk w wysokości 0,88 złotych. kwota minimalna na tej lokacie to 1 000 złotych. Bank przygotował tą ofertę zarówno dla nowych jak i obecnych klientów, którzy mogą założyć depozyt online. Warunkiem skorzystania z oferty jest założenie w banku konta. Odsetki kapitalizowane są na koniec, a zerwanie lokaty przed jej końcem skutkuje ich całkowitą utratą. Zarobek jest na tyle mały, że jak zerwiemy lokatę przed czasem nie będzie jakiegoś wielkiego żalu. Tak naprawdę ta lokata ochroni jedynie nasze oszczędności przed inflacją.